Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12G-197-C1-R0
ATS-12G-197-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12G-197-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X10MM XCUT
Datasheet Download
ATS-12G-197-C1-R0.pdf
Availability of ATS-12G-197-C1-R0
QUANTITY
ATS-12G-197-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12G-197-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12G-197-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.86°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12G-197-C1-R0
Related LinksATS-12G-, ATS-12G-197-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12G-197-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-12G-197-C1-R0
Connector Quick Connect Tab 14-16 AWG 0.145" (3.68mm) Crimp datasheet.pdf
RES SMD 17.8KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 12V OUT 1670MA 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
RES 22 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 34POS 0.100 SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
CONN JACK 7POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .050 THRUHL datasheet.pdf