Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12G-43-C3-R0
ATS-12G-43-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12G-43-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-12G-43-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12G-43-C3-R0
QUANTITY
ATS-12G-43-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12G-43-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12G-43-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow29.12°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12G-43-C3-R0
Related LinksATS-12G-, ATS-12G-43-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12G-43-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12G-43-C3-R0
OPTOISO 7.5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MAT MALE SNP 23-1/2X59-1/2X1/16 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 12A 48V datasheet.pdf
KK 100 HDR POL RTAN 26POS TIN datasheet.pdf
RES 280 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CRIMPING DIE #4 E2 (190475350) datasheet.pdf
RES 14K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
6P 4C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT SKT datasheet.pdf