TE Connectivity Deutsch Connectors AFD58-16-26PN-6140
AFD58-16-26PN-6140 picture photo
Mfg. Part Number
AFD58-16-26PN-6140
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN
Datasheet Download
AFD58-16-26PN-6140.pdf
Availability of AFD58-16-26PN-6140
QUANTITY
AFD58-16-26PN-6140 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD58-16-26PN-6140
Internal Part NumberEIS-AFD58-16-26PN-6140
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD58-16-26PN-6140
Related LinksAFD58-16-, AFD58-16-26PN-6140 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD58-16-26PN-6140 Details Description
Related parts for AFD58-16-26PN-6140
DOUBLE BANANA PLUG W/BIND POSTS datasheet.pdf
OSC XO 36.000MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf
IC EEPROM 128KBIT 10MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ/5V 0.6A 8UMAX datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS 2MM STR DL SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 40V SCREW datasheet.pdf
TERMINAL WW PRESS-IN .042" TIN datasheet.pdf
RES 255K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf