Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12G-50-C2-R0
ATS-12G-50-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12G-50-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-12G-50-C2-R0.pdf
Availability of ATS-12G-50-C2-R0
QUANTITY
ATS-12G-50-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12G-50-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12G-50-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow19.03°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12G-50-C2-R0
Related LinksATS-12G-, ATS-12G-50-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12G-50-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-12G-50-C2-R0
CONN HEADER .35MM 22POS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS 2ROW R/A T/H datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
DRAWSTUD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC DDR3 SDRAM 4GBIT 933MHZ FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf