Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12G-98-C3-R0
ATS-12G-98-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12G-98-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-12G-98-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12G-98-C3-R0
QUANTITY
ATS-12G-98-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12G-98-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12G-98-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.39°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12G-98-C3-R0
Related LinksATS-12G-, ATS-12G-98-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12G-98-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12G-98-C3-R0
SENSOR LINEAR MAGN 1 AXIS 8-SIP datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS 2MM R/A DL PCB datasheet.pdf
DEV EMULATOR BASE SH7058 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
RES SMD 5.23K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
DISPLAY 1DGT GREEN 0.56" CA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS SKT datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 12POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
BARREL FOR BENT XNT TIPS WP 65/W datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf