Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12H-02-C2-R0
ATS-12H-02-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12H-02-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-12H-02-C2-R0.pdf
Availability of ATS-12H-02-C2-R0
QUANTITY
ATS-12H-02-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12H-02-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12H-02-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow18.32°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12H-02-C2-R0
Related LinksATS-12H-, ATS-12H-02-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12H-02-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-12H-02-C2-R0
RES ARRAY 2 RES 820K OHM 0404 datasheet.pdf
Crystal 4.0000MHz 30ppm 20pF 150 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.2A 8SOIC datasheet.pdf
IC ADC 3.5DIGIT W/LED 40-DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 96POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
IC REG LDO 18V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V datasheet.pdf