Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12H-11-C3-R0
ATS-12H-11-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12H-11-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-12H-11-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12H-11-C3-R0
QUANTITY
ATS-12H-11-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12H-11-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12H-11-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow18.86°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12H-11-C3-R0
Related LinksATS-12H-, ATS-12H-11-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12H-11-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12H-11-C3-R0
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V 8UMAX datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 4.9A 8-SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 9-18VIN 12VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 30POS PIN datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 6COL datasheet.pdf
RES SMD 14.7 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 1500W datasheet.pdf
CAP FILM 0.0047UF 10% 330VAC AXI datasheet.pdf