Vishay/Dale CMF6075R000BHEB
CMF6075R000BHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF6075R000BHEB
Brief Description
RES 75 OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6075R000BHEB.pdf
Availability of CMF6075R000BHEB
QUANTITY
CMF6075R000BHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6075R000BHEB
Internal Part NumberEIS-CMF6075R000BHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6075R000BHEB
Related LinksCMF6075, CMF6075R000BHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6075R000BHEB Details Description
Related parts for CMF6075R000BHEB
FERRULE WIRE WHITE 20AWG 5000RL datasheet.pdf
MODULE PWR ENT DL FUSE FILTER 6A datasheet.pdf
IC FILTER VIDEO DUAL 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20UNF 4-20MA datasheet.pdf
CAP MICA 1100PF 1% 500V RADIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 400W datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
SGE-245-2-1250 02500C SFTY EDGE datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 500MA 173 MOHM datasheet.pdf