Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12H-155-C1-R0
ATS-12H-155-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12H-155-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-12H-155-C1-R0.pdf
Availability of ATS-12H-155-C1-R0
QUANTITY
ATS-12H-155-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12H-155-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12H-155-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.34°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12H-155-C1-R0
Related LinksATS-12H-, ATS-12H-155-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12H-155-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-12H-155-C1-R0
RES ARRAY 2 RES 1.2K OHM 0404 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 10POS DUAL GOLD datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1/8-27 NPT 1-5V datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LMV861 datasheet.pdf
CONN RCPT 52POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
DAC 16BIT SGL BUFFERED LP 8-UMAX datasheet.pdf
RES 78.7K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 25V 1W DO216 datasheet.pdf