Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12H-195-C3-R0
ATS-12H-195-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12H-195-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X12MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-12H-195-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12H-195-C3-R0
QUANTITY
ATS-12H-195-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12H-195-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12H-195-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.472" (12.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow11.12°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12H-195-C3-R0
Related LinksATS-12H-, ATS-12H-195-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12H-195-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12H-195-C3-R0
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES CHAS MNT 15 OHM 5% 50W datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV OPEN COLL 16SMD GW datasheet.pdf
CAP FILM 0.082UF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf
RES 178 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 1M RANGE 10-31VDC NPN datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 13POS SMD datasheet.pdf