Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12H-207-C3-R0
ATS-12H-207-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12H-207-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X12MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-12H-207-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12H-207-C3-R0
QUANTITY
ATS-12H-207-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12H-207-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12H-207-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.472" (12.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.47°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12H-207-C3-R0
Related LinksATS-12H-, ATS-12H-207-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12H-207-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12H-207-C3-R0
CABLE 4COND 22AWG GRAY 500' datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 16A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
DGTL ISOLATOR 5KV 2CH USB 16SOIC datasheet.pdf
SL-SMT 5.08/06/90 3.2SN BK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 54POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
MICRO 37 M 30" YEL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
381 TB PLU PLU W/F datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf