Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12H-38-C1-R0
ATS-12H-38-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12H-38-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM
Datasheet Download
ATS-12H-38-C1-R0.pdf
Availability of ATS-12H-38-C1-R0
QUANTITY
ATS-12H-38-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12H-38-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12H-38-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length1.450" (36.83mm)
Width2.267" (57.60mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.900" (22.86mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.4°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12H-38-C1-R0
Related LinksATS-12H-, ATS-12H-38-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12H-38-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-12H-38-C1-R0
DIODE GEN PURP 400V 1A DO41 datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 200MW SOD323 datasheet.pdf
RES SMD 4.3M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DSUB 78POS SOCKET FO datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 24"L X 16"W datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
LED BASE PMI 15/32" datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
TRANSCEIVER ENOCEAN USB datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB datasheet.pdf
120 mA Switched Capacitor Voltage Inverter with Regulated Output IC datasheet.pdf