ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61NLP25672-200B1LI-TR
IS61NLP25672-200B1LI-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS61NLP25672-200B1LI-TR
Brief Description
IC SRAM 18MBIT 200MHZ 209BGA
Datasheet Download
IS61NLP25672-200B1LI-TR.pdf
Availability of IS61NLP25672-200B1LI-TR
QUANTITY
IS61NLP25672-200B1LI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS61NLP25672-200B1LI-TR
Internal Part NumberEIS-IS61NLP25672-200B1LI-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size18M (256K x 72)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case209-BGA
Supplier Device Package209-LFBGA (14x22)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS61NLP25672-200B1LI-TR
IS61NLP25672-200B1LI-TR Details Description
Related parts for IS61NLP25672-200B1LI-TR
CONN RECEPT CPC 9POS REV SER 1 datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG SLATE 100' datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20V 10% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 27.4KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 1CH 16TSSOP datasheet.pdf
IC ADJ LDO/DUAL SWITCH 14-HTSSOP datasheet.pdf
RES SMD 237 OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
IC NVSRAM 1MBIT 45NS 48FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf