Silicon Labs TS3003ITD1033
TS3003ITD1033 picture photo
Mfg. Part Number
TS3003ITD1033
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Brief Description
IC OSCILLATOR/TIMER 10TDFN
Datasheet Download
TS3003ITD1033.pdf
Availability of TS3003ITD1033
QUANTITY
TS3003ITD1033 Order Process
Ship out your order
Specifications of TS3003ITD1033
Internal Part NumberEIS-TS3003ITD1033
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
SeriesNanoWatt Analog™
PackagingCut Strip
TypeOscillator, Silicon
Count-
Frequency10kHz ~ 300kHz
Voltage - Supply1.55 V ~ 5.25 V
Current - Supply4.5µA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case10-WFDFN Exposed Pad
Supplier Device Package10-TDFN (3x3)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TS3003ITD1033
Related LinksTS3003, TS3003ITD1033 Datasheet, Silicon Labs Distributor
TS3003ITD1033 Details Description
Related parts for TS3003ITD1033
IC DAC 8BIT 2WIRE SRL R-R 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 WW datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V SC70 datasheet.pdf
LED BLUE 465NM WTR CLR SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.65K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 9 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC MCU ARM 32KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf