Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-13A-47-C1-R0
ATS-13A-47-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-13A-47-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-13A-47-C1-R0.pdf
Availability of ATS-13A-47-C1-R0
QUANTITY
ATS-13A-47-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-13A-47-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-13A-47-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.24°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-13A-47-C1-R0
Related LinksATS-13A-, ATS-13A-47-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-13A-47-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-13A-47-C1-R0
RES 4.7K OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
CBS LOCKING NYLON 3/16" datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 18-36VIN +/-15V datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 9-36VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P10C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CAP MICA 0.03UF 1% 500V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
RES 4.87K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 51NF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf
BLUE 3 POS METAL RTN L datasheet.pdf