Vishay/Dale RNC55J3283BRBSL
RNC55J3283BRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55J3283BRBSL
Brief Description
RES 328K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55J3283BRBSL.pdf
Availability of RNC55J3283BRBSL
QUANTITY
RNC55J3283BRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55J3283BRBSL
Internal Part NumberEIS-RNC55J3283BRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)328k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55J3283BRBSL
Related LinksRNC55J3, RNC55J3283BRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55J3283BRBSL Details Description
Related parts for RNC55J3283BRBSL
TERM BLOCK PLUG 4POS 90DEG 7.5MM datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 1KX9 10NS 32PLCC datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 12VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 4.37A 20 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
SAFETY MAT 800X750MM datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 181POS GOLD datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
CONN ARRAY MALE 200POS SMD datasheet.pdf