Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-13A-69-C3-R0
ATS-13A-69-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-13A-69-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-13A-69-C3-R0.pdf
Availability of ATS-13A-69-C3-R0
QUANTITY
ATS-13A-69-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-13A-69-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-13A-69-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow11.6°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-13A-69-C3-R0
Related LinksATS-13A-, ATS-13A-69-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-13A-69-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-13A-69-C3-R0
JUMPER QL 4 FOR SAK 4 4POS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 2A 48V datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 6.9K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 18.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 15MH 57MA 29.1 OHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 84MA 28 OHM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG SS 10POS STRT WO/PIN datasheet.pdf