Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-13B-102-C2-R0
ATS-13B-102-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-13B-102-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-13B-102-C2-R0.pdf
Availability of ATS-13B-102-C2-R0
QUANTITY
ATS-13B-102-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-13B-102-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-13B-102-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.24°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-13B-102-C2-R0
Related LinksATS-13B-, ATS-13B-102-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-13B-102-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-13B-102-C2-R0
RACEWAY NOHOLE WHT 3X3"(6=6') datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 20A AC/DC datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
RES 11.0 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
RES 2.08K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 392K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
INTERNET BROADBAND ROUTER datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 1.3W DO41 datasheet.pdf