Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-13B-162-C3-R0
ATS-13B-162-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-13B-162-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-13B-162-C3-R0.pdf
Availability of ATS-13B-162-C3-R0
QUANTITY
ATS-13B-162-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-13B-162-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-13B-162-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.7°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-13B-162-C3-R0
Related LinksATS-13B-, ATS-13B-162-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-13B-162-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-13B-162-C3-R0
IC TRANSLATOR 3.3V DIFF 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC SRAM 32KBIT 35NS 100TQFP datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 348 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES 4.53K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 110MA 9 OHM SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf