Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-16H-124-C1-R0
ATS-16H-124-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-16H-124-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X25MM XCUT
Datasheet Download
ATS-16H-124-C1-R0.pdf
Availability of ATS-16H-124-C1-R0
QUANTITY
ATS-16H-124-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-16H-124-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-16H-124-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.16°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-16H-124-C1-R0
Related LinksATS-16H-, ATS-16H-124-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-16H-124-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-16H-124-C1-R0
IC SWITCH SPST 8DIP datasheet.pdf
IC COMP PUSHPULL 1.6V SNGL 8-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC SWITCH HALL EFFECT SOT23W datasheet.pdf
CAP CER 2300PF 2KV N2800 RADIAL datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 32POS GOLD SMD datasheet.pdf
RES 681 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 125OHM 0.01% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1 OHM 1% 150W datasheet.pdf