Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-13B-53-C1-R0
ATS-13B-53-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-13B-53-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-13B-53-C1-R0.pdf
Availability of ATS-13B-53-C1-R0
QUANTITY
ATS-13B-53-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-13B-53-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-13B-53-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.52°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-13B-53-C1-R0
Related LinksATS-13B-, ATS-13B-53-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-13B-53-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-13B-53-C1-R0
BOX OPEN BIN 18X4X4-1/2 datasheet.pdf
568/570 MALE CONTACT SMALL GAUGE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 8SO datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 10A 8-SOIC datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 1.3M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
OIL RESISTANT T-BEAM,M8 THREAD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
IC OSC VCXO 180MHZ 6-CLCC datasheet.pdf