Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-13C-09-C1-R0
ATS-13C-09-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-13C-09-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X20MM XCUT
Datasheet Download
ATS-13C-09-C1-R0.pdf
Availability of ATS-13C-09-C1-R0
QUANTITY
ATS-13C-09-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-13C-09-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-13C-09-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.56°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-13C-09-C1-R0
Related LinksATS-13C-, ATS-13C-09-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-13C-09-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-13C-09-C1-R0
RES SMD 33.2 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 150 OHM 20W 5% TO220 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 8DIP datasheet.pdf
OSC XO 24.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .5MM 70POS datasheet.pdf
RES SMD 23.7KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 274K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 10A 125V datasheet.pdf
RS32ES-DP RSV1 6/V INTERFACE datasheet.pdf
Connector Receptacle 13 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 1000V 16 AWG GRY datasheet.pdf