Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-13C-117-C2-R0
ATS-13C-117-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-13C-117-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-13C-117-C2-R0.pdf
Availability of ATS-13C-117-C2-R0
QUANTITY
ATS-13C-117-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-13C-117-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-13C-117-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.48°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-13C-117-C2-R0
Related LinksATS-13C-, ATS-13C-117-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-13C-117-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-13C-117-C2-R0
IC VOLT DETECT 4.4V N-CH OD SMD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 2.5V 13W datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 20V 5A 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 7.5MM datasheet.pdf
IC COMPARATOR R-R 16-QSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
IC PC MAIN CLOCK CK505 32VFQFN datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64-VQFN datasheet.pdf
HD SMT datasheet.pdf
RES 246 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf