Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-13C-20-C1-R0
ATS-13C-20-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-13C-20-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X25MM XCUT
Datasheet Download
ATS-13C-20-C1-R0.pdf
Availability of ATS-13C-20-C1-R0
QUANTITY
ATS-13C-20-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-13C-20-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-13C-20-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.13°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-13C-20-C1-R0
Related LinksATS-13C-, ATS-13C-20-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-13C-20-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-13C-20-C1-R0
IC EEPROM 2KBIT 3MHZ 8MSOP datasheet.pdf
IC MONITOR PREC TRPL SPPLY 8MSOP datasheet.pdf
IC OSCILLATOR DRIVER 8-DSBGA datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 120V datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS GOLD NATURL datasheet.pdf
22P MTA100 CONN ASSY F/T 24AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 7POS PIN datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 55.97VC P600 datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 50ppm 20pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf