Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-13C-20-C2-R0
ATS-13C-20-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-13C-20-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-13C-20-C2-R0.pdf
Availability of ATS-13C-20-C2-R0
QUANTITY
ATS-13C-20-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-13C-20-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-13C-20-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.14°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-13C-20-C2-R0
Related LinksATS-13C-, ATS-13C-20-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-13C-20-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-13C-20-C2-R0
CAP MICA 33PF 5% 300V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 40POS 0.4MM SMD SHIELD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
POWER MOD IGBT TRENCH PH LEG SP6 datasheet.pdf
SCR PHASE CTRL MOD 1600V 550A datasheet.pdf
JACK MICRO .042"DIA SOLDER MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
OSC XO 64.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf