Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-13C-48-C3-R0
ATS-13C-48-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-13C-48-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-13C-48-C3-R0.pdf
Availability of ATS-13C-48-C3-R0
QUANTITY
ATS-13C-48-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-13C-48-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-13C-48-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.78°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-13C-48-C3-R0
Related LinksATS-13C-, ATS-13C-48-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-13C-48-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-13C-48-C3-R0
SIP HEADER 35 POS STRAIGHT PCB datasheet.pdf
FAN IMP MTRZD 138X35MM 24VDC datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.5A 250VAC 2AG datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.3A SOT223 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS 18AWG MTA-156 T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 130NH 1.47A 37 MOHM TH datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.6A 8SOIC datasheet.pdf