Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-13C-50-C2-R0
ATS-13C-50-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-13C-50-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-13C-50-C2-R0.pdf
Availability of ATS-13C-50-C2-R0
QUANTITY
ATS-13C-50-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-13C-50-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-13C-50-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow19.03°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-13C-50-C2-R0
Related LinksATS-13C-, ATS-13C-50-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-13C-50-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-13C-50-C2-R0
TERM BLOCK HDR 7POS 5.08MM datasheet.pdf
KNOB CLR GLOSS.625"DIA 6MM SHAFT datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 7.62MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32TQFP datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:10 2.7GHZ 32TQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 5VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf