Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-13C-63-C2-R0
ATS-13C-63-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-13C-63-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-13C-63-C2-R0.pdf
Availability of ATS-13C-63-C2-R0
QUANTITY
ATS-13C-63-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-13C-63-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-13C-63-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow12.32°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-13C-63-C2-R0
Related LinksATS-13C-, ATS-13C-63-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-13C-63-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-13C-63-C2-R0
FIXED IND 150UH 85MA 6.1 OHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 500V 1111 datasheet.pdf
RES 80 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
DSUB B/S DC 90DEG PLAST 1 datasheet.pdf
FAN AXIAL 127X38.5MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
SPC UMQ SAFETY MAT 7X55 IN datasheet.pdf
CONN HDR 22POS 2.54MM SMD datasheet.pdf
GIGA-MINIMC, TX/LX-MM1300-SC datasheet.pdf
FPC/FFC SMT CONNECTOR 1 MM PITCH datasheet.pdf
CAP CER 51PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf