Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-13C-71-C2-R0
ATS-13C-71-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-13C-71-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-13C-71-C2-R0.pdf
Availability of ATS-13C-71-C2-R0
QUANTITY
ATS-13C-71-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-13C-71-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-13C-71-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.69°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-13C-71-C2-R0
Related LinksATS-13C-, ATS-13C-71-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-13C-71-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-13C-71-C2-R0
IC OPAMP CHOPPER 1.9MHZ 8DIP datasheet.pdf
CORD COIL STANDARD 6-6 SILVR 10' datasheet.pdf
CONV DC/DC 15.6W 12V 1.3A datasheet.pdf
CONN HEADR 66POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.7V 4-USP datasheet.pdf
SOCKET ADAPTER TSSOP TO 28DIP datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 7POS 2.2MM datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
CAP FILM 390NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf