Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-13D-12-C3-R0
ATS-13D-12-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-13D-12-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-13D-12-C3-R0.pdf
Availability of ATS-13D-12-C3-R0
QUANTITY
ATS-13D-12-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-13D-12-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-13D-12-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.93°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-13D-12-C3-R0
Related LinksATS-13D-, ATS-13D-12-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-13D-12-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-13D-12-C3-R0
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 10MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EYELET datasheet.pdf
OSC TCXO 311.04MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 5600PF 10% 275VAC RAD datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 12UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf