Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-13D-162-C3-R0
ATS-13D-162-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-13D-162-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-13D-162-C3-R0.pdf
Availability of ATS-13D-162-C3-R0
QUANTITY
ATS-13D-162-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-13D-162-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-13D-162-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.7°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-13D-162-C3-R0
Related LinksATS-13D-, ATS-13D-162-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-13D-162-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-13D-162-C3-R0
IC SWITCH QUAD SPST 16DIP datasheet.pdf
CONN WIRENUT 8-22AWG RED/YELLOW datasheet.pdf
BIT PHILLIPS SZ3 5" datasheet.pdf
CONTROL KNOB datasheet.pdf
IC BUS TRSCVR 3-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
CHOKE COM MODE 2 X 9UH 3.5A datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 50V 10% BX 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 31POS GOLD datasheet.pdf
CAP FILM 1.1NF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf
M8 5 POS M-M STRT 3MTR datasheet.pdf