Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-13F-100-C3-R0
ATS-13F-100-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-13F-100-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-13F-100-C3-R0.pdf
Availability of ATS-13F-100-C3-R0
QUANTITY
ATS-13F-100-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-13F-100-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-13F-100-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.79°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-13F-100-C3-R0
Related LinksATS-13F-, ATS-13F-100-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-13F-100-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-13F-100-C3-R0
FIXED IND 10UH 4A 55 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS .100 DL SMD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 112QFP datasheet.pdf
RES SMD 1.8KOHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT WALL MNT 19POS W/SCKT datasheet.pdf
IC CLOCK CHIP PROGR AMDK7 48SSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 3" BK 250X4' datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf