Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-13G-137-C1-R0
ATS-13G-137-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-13G-137-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-13G-137-C1-R0.pdf
Availability of ATS-13G-137-C1-R0
QUANTITY
ATS-13G-137-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-13G-137-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-13G-137-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow18.29°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-13G-137-C1-R0
Related LinksATS-13G-, ATS-13G-137-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-13G-137-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-13G-137-C1-R0
RES 13K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .094"L datasheet.pdf
RES SMD 768 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 14.3 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR VACUUM GAUGE 15 PSI datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 357 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
PORT FDU BLACK datasheet.pdf
RES SMD 2.15K OHM 0.6W 3017 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V datasheet.pdf