Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-13G-25-C1-R0
ATS-13G-25-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-13G-25-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT
Datasheet Download
ATS-13G-25-C1-R0.pdf
Availability of ATS-13G-25-C1-R0
QUANTITY
ATS-13G-25-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-13G-25-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-13G-25-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.25°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-13G-25-C1-R0
Related LinksATS-13G-, ATS-13G-25-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-13G-25-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-13G-25-C1-R0
DIODE ZENER 7.5V 500MW DO35 datasheet.pdf
RES SMD 57.6K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1200V 20A PLUS247 datasheet.pdf
RES SMD 93.1K OHM 1% 0.8W 2010 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Receptacle 25 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf