Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-13H-25-C2-R0
ATS-13H-25-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-13H-25-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-13H-25-C2-R0.pdf
Availability of ATS-13H-25-C2-R0
QUANTITY
ATS-13H-25-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-13H-25-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-13H-25-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.26°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-13H-25-C2-R0
Related LinksATS-13H-, ATS-13H-25-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-13H-25-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-13H-25-C2-R0
DIODE ZENER 9.07V 200MW SOD323 datasheet.pdf
RES SMD 178 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 76POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 14POS datasheet.pdf
RES 18.7 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
1/8 BRICK HEATSINK 23X58X6.1MM datasheet.pdf
FIXED IND 360UH 115MA 9.6 OHM TH datasheet.pdf