Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-13H-83-C2-R0
ATS-13H-83-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-13H-83-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-13H-83-C2-R0.pdf
Availability of ATS-13H-83-C2-R0
QUANTITY
ATS-13H-83-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-13H-83-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-13H-83-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.57°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-13H-83-C2-R0
Related LinksATS-13H-, ATS-13H-83-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-13H-83-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-13H-83-C2-R0
RES SMD 6.65 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CARDEDGE 120POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 400MHZ 165FBGA datasheet.pdf
TAPE DBL COATED 9088 1/2"X50M datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 10A TO263AB datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
Crystal 13.0000MHz 10ppm 10pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN TNC JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 328.125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 12NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf