Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-14A-198-C3-R0
ATS-14A-198-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-14A-198-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-14A-198-C3-R0.pdf
Availability of ATS-14A-198-C3-R0
QUANTITY
ATS-14A-198-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-14A-198-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-14A-198-C3-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.472" (12.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.21°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-14A-198-C3-R0
Related LinksATS-14A-, ATS-14A-198-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-14A-198-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-14A-198-C3-R0
IC MOSFET DVR 1.5A DUAL HS 8SOIC datasheet.pdf
INDICATOR 24V 14MM PROMINENT WHT datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 30A IN LINE datasheet.pdf
PLASTIC LABEL CARD 85 X 54 SLVR datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 2.08A 44 MOHM datasheet.pdf
HEADER DUAL INLINE SOLDRTL 54POS datasheet.pdf