Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-14B-127-C1-R0
ATS-14B-127-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-14B-127-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X20MM XCUT
Datasheet Download
ATS-14B-127-C1-R0.pdf
Availability of ATS-14B-127-C1-R0
QUANTITY
ATS-14B-127-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-14B-127-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-14B-127-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.82°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-14B-127-C1-R0
Related LinksATS-14B-, ATS-14B-127-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-14B-127-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-14B-127-C1-R0
Connector Receptacle 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 16VWM 28.8VC SMB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 7.15K OHM 1% 30W datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 250VDC 2DIP datasheet.pdf
IC NVSRAM 1MBIT 40MHZ 8SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 16.28V 40A 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 10A 125V datasheet.pdf
CAP CER 6.7PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf