Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-14C-50-C3-R0
ATS-14C-50-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-14C-50-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-14C-50-C3-R0.pdf
Availability of ATS-14C-50-C3-R0
QUANTITY
ATS-14C-50-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-14C-50-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-14C-50-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow19.22°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-14C-50-C3-R0
Related LinksATS-14C-, ATS-14C-50-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-14C-50-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-14C-50-C3-R0
RES SMD 3.74K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OSC PROG TIMER 5MHZ 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
1.5MM TAB HSG 36 POS ASSY datasheet.pdf
FPG1/2/6 CARRIER 5X20 IP 67 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 22.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 22COND 22AWG 500' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT PIN datasheet.pdf