Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-14E-10-C3-R0
ATS-14E-10-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-14E-10-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-14E-10-C3-R0.pdf
Availability of ATS-14E-10-C3-R0
QUANTITY
ATS-14E-10-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-14E-10-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-14E-10-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.99°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-14E-10-C3-R0
Related LinksATS-14E-, ATS-14E-10-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-14E-10-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-14E-10-C3-R0
44 PIN PLCC ADAPTER datasheet.pdf
RES SMD 102 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
CAP TANT 0.56UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 1A (Flash) Camera Flash 20-WLP datasheet.pdf
RES 10 OHM 2/3W 0.05% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 328.125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
IC REG TRPL BUCK/LINEAR 6A 45LGA datasheet.pdf
IN LINE COUPLERS datasheet.pdf
LED XLAMP 5000K WHITE 36V SMD datasheet.pdf