Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-14E-12-C3-R0
ATS-14E-12-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-14E-12-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-14E-12-C3-R0.pdf
Availability of ATS-14E-12-C3-R0
QUANTITY
ATS-14E-12-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-14E-12-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-14E-12-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.93°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-14E-12-C3-R0
Related LinksATS-14E-, ATS-14E-12-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-14E-12-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-14E-12-C3-R0
OSC BLANK UNPROGRAMMED HALF SIZE datasheet.pdf
RES SMD 8.45K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC DAC 10BIT QUAD BUFF 20-TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 876 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
Connector Socket 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf