Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-14E-46-C2-R0
ATS-14E-46-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-14E-46-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-14E-46-C2-R0.pdf
Availability of ATS-14E-46-C2-R0
QUANTITY
ATS-14E-46-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-14E-46-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-14E-46-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow11.57°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-14E-46-C2-R0
Related LinksATS-14E-, ATS-14E-46-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-14E-46-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-14E-46-C2-R0
WIRE MARKER B/W .05-.12"250PC datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 32VDC datasheet.pdf
DC PLUG 5.5X2.5MM CABLE PROTEC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 4.6MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
CABLE STR SGL-END FMALE 5POS 3' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES 533 OHM 0.3W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf