Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-14F-146-C1-R0
ATS-14F-146-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-14F-146-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-14F-146-C1-R0.pdf
Availability of ATS-14F-146-C1-R0
QUANTITY
ATS-14F-146-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-14F-146-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-14F-146-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.98°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-14F-146-C1-R0
Related LinksATS-14F-, ATS-14F-146-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-14F-146-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-14F-146-C1-R0
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
FUS 32V F/A LIFT TRUCK 40A datasheet.pdf
1.25MM JMPR 51 LGT TYPE D 7POS datasheet.pdf
MIC MPIS 6 PORT ATTACHABLE datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
ENCODER OPTICAL 32POS 7" CBL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC VIDEO DECODER SDTV 32-LFCSP datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS datasheet.pdf