Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-14G-47-C1-R0
ATS-14G-47-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-14G-47-C1-R0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Heat Sinks
Brief Description
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-14G-47-C1-R0.pdf
Availability of ATS-14G-47-C1-R0
QUANTITY
ATS-14G-47-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-14G-47-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-14G-47-C1-R0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileHow to Install Push Pin Heat Sinks
Design ResourcespushPIN™ Selector Tool
Featured ProductATS - pushPIN™ Heat-sinks
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Heat Sinks
SeriespushPIN™
TypeTop Mount
Package CooledAssorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...)
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.24°C/W @ 100 LFM
Thermal Resistance @ Natural-
MaterialAluminum
Material FinishBlue Anodized
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-14G-47-C1-R0
Related LinksATS-14G-, ATS-14G-47-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-14G-47-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-14G-47-C1-R0
DIP CABLE - CDR14G/AE14M/X datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS DL 15GOLD SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 1.5V SOT89-3 datasheet.pdf
CONN DB9 CRIMP FEMALE TIN datasheet.pdf
XFRMR CURR SENSE 15A 1:200 T/H datasheet.pdf
CAP POLYMER 47UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 16A LPTS datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT SKT SOLDR datasheet.pdf