Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-14H-100-C1-R0
ATS-14H-100-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-14H-100-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-14H-100-C1-R0.pdf
Availability of ATS-14H-100-C1-R0
QUANTITY
ATS-14H-100-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-14H-100-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-14H-100-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.69°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-14H-100-C1-R0
Related LinksATS-14H-, ATS-14H-100-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-14H-100-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-14H-100-C1-R0
RES SMD 3.9 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 15.4 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 90POS DUAL 2MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 4POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS .100 DUAL SMD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK ISO CM 20-QFN datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG WHITE datasheet.pdf
CAP CER 560PF 2.5KV P90 3838 datasheet.pdf
RES 1.65K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC AUDIO CODEC HD 10CH 40-QFPN datasheet.pdf
METRAL HDR 4RX1M SIG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156" datasheet.pdf