Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-14H-22-C2-R0
ATS-14H-22-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-14H-22-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-14H-22-C2-R0.pdf
Availability of ATS-14H-22-C2-R0
QUANTITY
ATS-14H-22-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-14H-22-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-14H-22-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow13.83°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-14H-22-C2-R0
Related LinksATS-14H-, ATS-14H-22-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-14H-22-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-14H-22-C2-R0
CONN HEADER 10POS STR .100 TIN datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 30ppm 12pF 100 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD SINGLE 22POS 5A datasheet.pdf
FUSE GLASS 160MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 2SMD datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X22.86MM T766 datasheet.pdf
CONN D-SUB PLUG 44POS datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
DIODE 100V 6A TO277A datasheet.pdf