Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15A-101-C3-R0
ATS-15A-101-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15A-101-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-15A-101-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15A-101-C3-R0
QUANTITY
ATS-15A-101-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15A-101-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15A-101-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.77°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15A-101-C3-R0
Related LinksATS-15A-, ATS-15A-101-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15A-101-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15A-101-C3-R0
IC REG ISOLATED 3.3V 0.3A 10DIP datasheet.pdf
IC LATCH OCT D 3STATE 20SOP datasheet.pdf
RES 20 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET .4MM 10POS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 12.2UH 47 MOHM TH datasheet.pdf
RES 8.06 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR DISTRIBUTOR datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
OSC TCXO 40.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf
OSC XO 66.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf