Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15A-119-C3-R0
ATS-15A-119-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15A-119-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-15A-119-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15A-119-C3-R0
QUANTITY
ATS-15A-119-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15A-119-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15A-119-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.77°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15A-119-C3-R0
Related LinksATS-15A-, ATS-15A-119-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15A-119-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15A-119-C3-R0
CAP 200F -10% +30% 2.5V T/H datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 17AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 16-14AWG #3/4 datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 5% 1/4W 1210 datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.3W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf