Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15A-124-C1-R0
ATS-15A-124-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15A-124-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X25MM XCUT
Datasheet Download
ATS-15A-124-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15A-124-C1-R0
QUANTITY
ATS-15A-124-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15A-124-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15A-124-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.16°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15A-124-C1-R0
Related LinksATS-15A-, ATS-15A-124-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15A-124-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15A-124-C1-R0
SENSOR PRESS GAUGE 20" H2O 4SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 200POS .050" SMD datasheet.pdf
CONN HEADER STR DL 40PS GOLD SMD datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR TO220-7 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 33MM datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 92MA 23 OHM TH datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 600W datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
Isolated, High-Density, Eighth-Brick 100W DC/DC Converters datasheet.pdf