Taiyo Yuden UP050F104Z-KFCZ
UP050F104Z-KFCZ picture photo
Mfg. Part Number
UP050F104Z-KFCZ
Brief Description
CAP CER 0.1UF 50V AXIAL
Datasheet Download
UP050F104Z-KFCZ.pdf
Availability of UP050F104Z-KFCZ
QUANTITY
UP050F104Z-KFCZ Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050F104Z-KFCZ
Internal Part NumberEIS-UP050F104Z-KFCZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Series-
PackagingBulk
Capacitance0.1µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientF
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050F104Z-KFCZ
Related LinksUP050F1, UP050F104Z-KFCZ Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050F104Z-KFCZ Details Description
Related parts for UP050F104Z-KFCZ
IC CHARGER PULSE LI-ION 8-MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
RES 62.0 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 25.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TAPE COPPER FOIL 50.8MMX5.48M datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 RA 160POS datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 3.45A datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC CAPACITIVE SENSING 4CH 10WSON datasheet.pdf
LED COB CXB1512 6500K WHT SMD datasheet.pdf
CAP FILM 3.9NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf